Programul transmisiunilor TV de la Campionatul Mondial de Fotbal, Africa de Sud 2010

Partidele de la Campionatul Mondial de Fotbal vor putea fi urmărite direct pe programele TVR 1 şi Telesport iar în reluare pe TVR 2 precum şi pe platforma Romtelecom Dolce şi UPC.

Programul transmisiunilor in direct:

 

Vineri, 11 iunie

Grupa A:

TVR 1: Africa de Sud – Mexic (ora 17.00)
TVR 1:Uruguay – Franta (ora 21.30)

Sambata, 12 iunie

Grupa B:
TVR 1: Argentina – Nigeria (ora 14.30)
TVR 1: Coreea de Sud – Grecia (ora 17.00)

Grupa C:

TVR 1: Anglia – SUA (ora 21.30)

Duminica, 13 iunie

Grupa C:

TVR 1: Algeria – Slovenia (ora 14.30)

Grupa D:

TVR 1: Serbia – Ghana (ora 17.00)
TVR 1: Germania – Australia (ora 21.30)

Luni, 14 iunie

Grupa E:

TVR 1: Olanda – Danemarca (ora 14.30)
TVR 1: Japonia – Camerun (ora 17.00)

Grupa F:

TVR 1: Italia – Paraguay (ora 21.30)

Marti, 15 iunie

Grupa F:

TVR 1: Noua Zeelanda – Slovacia (ora 14.30)

Grupa G:

TVR 1: Coasta de Fildes – Portugalia (ora 17.00)
TVR 1: Brazilia – Coreea de Nord (ora 21.30)

Miercuri, 16 iunie

Grupa H:

TVR 1: Honduras – Chile (ora 14.30)
TVR 1: Spania – Elvetia (ora 17.00)

Grupa A:

TVR 1: Africa de Sud – Uruguay (ora 21.30)

Joi, 17 iunie

Grupa B:

TVR 1: Argentina – Coreea de Sud (ora 14.30)
TVR 1: Grecia – Nigeria (ora 17.00)

Grupa A:

TVR 1: Franta – Mexic (ora 21.30)

Vineri, 18 iunie

Grupa D:

TVR 1: Germania – Serbia (ora 14.30)

Grupa C:

TVR 1: Slovenia – SUA (ora 17.00)
TVR 1: Anglia – Algeria (ora 21.30)

Sambata, 19 iunie

Grupa D:

TVR 1: Ghana – Australia (ora 17.00)

Grupa E:

TVR 1: Olanda – Japonia (ora 14.30)
TVR 1: Camerun – Danemarca (ora 21.30)

Duminica, 20 iunie

Grupa F:

TVR 1: Slovacia – Paraguay (ora 14.30)
TVR 1: Italia – Noua Zeelanda (ora 17.00)

Grupa G:

TVR 1: Brazilia – Coasta de Fildes (ora 21.30)

Luni, 21 iunie

Grupa G:

TVR 1: Portugalia – Coreea de Nord (ora 14.30)

Grupa H:

TVR 1: Chile – Elvetia (ora 17.00)
TVR 1: Spania – Honduras (ora 21.30)

Marti, 22 iunie

Grupa A:

TVR 1: Franta – Africa de Sud (ora 17.00)
Telesport: Mexic – Uruguay (ora 17.00)

Grupa B:

TVR 1: Grecia – Argentina (ora 21.30)
Telesport: Nigeria – Coreea de Sud (ora 21.30)

Miercuri, 23 iunie

Grupa C:

TVR 1: Slovenia – Anglia (ora 17.00)
Telesport: SUA – Algeria (ora 17.00)

Grupa D:

TVR 1: Ghana – Germania (ora 21.30)
Telesport: Australia – Serbia (ora 21.30)

Joi, 24 iunie

Grupa E:

TVR 1: Camerun – Olanda (ora 21.30)
Telesport: Danemarca – Japonia (ora 21.30)

Grupa F:

TVR 1: Slovacia – Italia (ora 17.00)
Telesport: Paraguay – Noua Zeelanda (ora 17.00)

Vineri, 25 iunie

Grupa G:

TVR 1: Portugalia – Brazilia (ora 17.00)
Telesport: Coreea de Nord – Coasta de Fildes (ora 17.00)

Grupa H:

TVR 1: Chile – Spania (ora 21.30)
Telesport: Elvetia – Honduras (ora 21.30)

Fazele superioare

Optimi de finala – transmise exclusiv de TVR 1

Sambata, 26 iunie

Meciul 49: Locul 1 din grupa A – locul 2 din grupa B (ora 17.00)

Meciul 50: Locul 1 din grupa C – locul 2 din grupa D (ora 21.30)

Duminica, 27 iunie

Meciul 51: Locul 1 din grupa D – locul 2 din grupa C (ora 17.00)

Meciul 52: Locul 1 din grupa B – locul 2 din grupa A (ora 21.30)

Luni, 28 iunie

Meciul 53: Locul 1 din grupa E – locul 2 din grupa F (ora 17.00)

Meciul 54: Locul 1 din grupa G – locul 2 din grupa H (ora 21.30)

Marti, 29 iunie

Meciul 55: Locul 1 din grupa F – locul 2 din grupa E (ora 17.00)

Meciul 56: Locul 1 din grupa H – locul 2 din grupa G (ora 21.30)

Sferturile de finala – TVR 1

Vineri, 2 iulie

Meciul 57: Castigatoarea meciului 53 – Castigatoarea meciului 54 (ora 17.00)

Meciul 58: Castigatoarea meciului 49 – Castigatoarea meciului 50 (21.30)

Sambata, 3 iulie

Meciul 59: Castigatoarea meciului 52 – Castigatoarea meciului 51 (ora 17.00)

Meciul 60: Castigatoarea meciului 55 – Castigatoarea meciului 56 (ora 21.30)

Semifinale – TVR 1

Marti, 6 iulie

Meciul 61: Castigatoarea meciului 58 – Castigatoarea meciului 57 (ora 21.30)

Miercuri, 7 iulie

Meciul 62: Castigatoarea meciului 59 – Castigatoarea meciului 60 (ora 21.30)

Finala mica – TVR 1

Sambata, 10 iulie

Meciul 63:  Invinsa meciului 61 – Invinsa meciului 62 (ora 21.30)

Finala mare _ TVR 1

Duminica, 11 iulie

Meciul 64:  Castigatoarea meciului 61 – Castigatoarea meciului 62 (ora 21.30)

What Next?

Related Articles