Fotbal, Liga I: programul turului de campionat 2011/2012

Liga profesionistă de Fotbal

La sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a avut loc joi 07 iulie a.c., tragerea la sorţi în urma căreia a fost stabilit programul partidelor care se vor disputa în Liga I în campionatul 2011/2012

Etapa I – 22 iulie
CFR Cluj – Astra Ploieşti

Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – FC Vaslui

Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Dinamo Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa a II-a 30 iulie

Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu

Steaua Bucureşti – CS Mioveni

Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti

FC Vaslui – Petrolul Ploieşti

Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ

Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti

FCM Târgu Mureş – CFR Cluj

Etapa a III-a 13 august

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Voinţa Sibiu – FCM Târgu Mureş

CS Mioveni – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – FC Vaslui

Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj

Etapa a IV-a 20 august

Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti

Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti

FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ

Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Pandurii Târgu Jiu – CFR Cluj

Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu

FCM Târgu Mureş – CS Mioveni

Etapa a V-a 27 august

CFR Cluj – Sportul Studenţesc

Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti

FC Braşov – FC Vaslui

Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi

Astra Ploieşti – Universitatea Cluj

Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş

Etapa VI-a 10 septembrie

Rapid Bucureşti – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Universitatea Cluj – Concordia Chiajna

FC Vaslui – Dinamo Bucureşti

Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti

FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti

Etapa a VII-a 17 septembrie

CFR Cluj – FC Vaslui

Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi

CS Mioveni – Sportul Studenţesc

Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna

FC Braşov – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj

Etapa a VIII-a 24 septembrie

Rapid Bucureşti – CFR Cluj

Concordia Chiajna – FC Braşov

Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui – Voinţa Sibiu

Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti

Oţelul Galaţi – CS Mioveni

Pandurii Târgu Jiu – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş

Etapa a IX-a 01 octombrie

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti

CS Mioveni – FC Vaslui

FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna

Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc

Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

Etapa a X-a 15 octombrie

Rapid Bucureşti – CS Mioveni

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti

Universitatea Cluj – FC Braşov

FC Vaslui – Steaua Bucureşti

Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XI-a 22 octombrie

CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ

Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Petrolul Ploieşti

Dinamo Bucureşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FC Vaslui

Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi

Etapa a XII-a 29 octombrie

Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti

Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu

FC Braşov – CFR Cluj

Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XIII-a 05 noiembrie

CFR Cluj – Dinamo Bucureşti

Voinţa Sibiu – FC Braşov

CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ

Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti

Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti

Etapa a XIV-a 19 noiembrie

CFR Cluj – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş

Concordia Chiajna – Astra Ploieşti

Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti

FC Braşov – CS Mioveni

Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu

FC Vaslui – Pandurii Târgu Jiu

Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc

Etapa a XV-a 26 noiembrie

Voinţa Sibiu – CFR Cluj

CS Mioveni – Dinamo Bucureşti

Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ

Steaua Bucureşti – FC Braşov

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Pandurii Târgu Jiu – Rapid Bucureşti

Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti

FCM Târgu Mureş – Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a 03 decembrie

CFR Cluj – CS Mioveni

Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj

Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc

Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş

Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Astra Ploieşti

Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

Etapa a XVII-a 10 decembrie

CS Mioveni – Voinţa Sibiu

Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti

Steaua Bucureşti – CFR Cluj

Universitatea Cluj – FC Vaslui

Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna

Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ

FCM Târgu Mureş – FC Braşov

În plus faţă de meciurile planificate în turul campionatului se va desfăşura în acest an şi un meci din retur

Etapa a XVIII-a 17 decembrie

Astra Ploieşti – CFR Cluj

Steaua Bucureşti – Voinţa Sibiu

Universitatea Cluj – CS Mioveni

FC Vaslui – Rapid Bucureşti

Sportul Studenţesc – Concordia Chiajna

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – Ceahlăul Piatra Neamţ

Gaz Metan Mediaş – FC Braşov

FCM Târgu Mureş – Dinamo Bucureşti

What Next?

Related Articles